Bebeğim 5 haftaya kadar ağlama oranı hiç düşmedi fakat belirtiğiniz üzere 6-7 haftadan sonra normal rutine dönmeye başladı . Belli bir süre sonra ağlama sesinden artık sorunun ne olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. Açıktımı altınamı yaptı keyfimi kaçtı uykusumu geldi anlabiliyorsunuz. Tavsiyem eğer içten acıklı ve nefesi kesile kesile ağlıyor ise sağlığında sorun vardır.

bebek ağlamasından çok şikayet eden insan var ve bebeklerin neden ağladıklarını anlayabilen insan çok az. Anne babalar bile bebeklerinin neden ağladıklarını tam olarak anlayamıyorlar. Aslında bebek bize ağlayarak belki mesaj veriyor ama bizler bebekçe bilmediğimiz için, yada bebekçeyi unuttuğumuz için anlayamıyoruz :) Bebeklerin ağlaması zamanında önce altını kontrol etmeliyiz sonra süt vermeye çalışmalıyız belki karnı açtır. Son çare gazını çıkartmasına yardımcı olmalıyız baktık hala olmuyor arabada gezdirmeliyiz bazı bebekler arabada gezinti yapınca hemen uyuyorlar ve ağlamaları geçiyor :)

bebeklerin ağlamasını bazen kimse anlayamıyor, altı kuru, karnı tok, gaz çıkarmış olsun ama bazen anlamadığımız nedenlerden dolayı ağlıyorlar. Allah sabır versin anne babalara.