Bebeğim Çok Ağlıyor Diyenler

BEBEKLER NEDEN ÇOK FAZLA AĞLAR

Annelerin korkularından biriside bebeklerinin ağlaması, nedeni ise bebek konuşamadığı için ağlama yolunu tercih ederek sizlere bildirimler yapmaya çalışır. Mesela karnı açıktığında, altını pislettiğinde, sıkıldığında vb. durumlarda bebek ağlar annelerde genellikle hemen durumu anlayabilirler.

Günün %7 kadar bir zaman dilimi ağlama normal kabul edilir, eğer ağlamalar fazla oluyor ise hattini aşıyor ise herhangi bir uzman ile görüşülmesi doğru olacaktır. Ağlamanın yanı sıra çeşitli hastalıklar olabilir bunlar; burun tıkanıklığı, kulak enfeksiyonu, gaz sancıları birçok rahatsızlık sonucu ağlayabiliyor. Bebeğin neden çok ağladığını anlayabilmek için, ağlayış şiddetine bağlı olarak anlaşılabilir.

Anlamak için ise her hastalık için değişik ağlama tipleri vardır eğer bunları bilirseniz biraz tahmin yürüterek bebeğin sorununu giderebilirsiniz. Annesini arayan bebeklerde genelde anlar çocuğunu kucağına aldığında sesin dindiğini gören ebeveynler mevcuttur. Yaş aralıkları dolayısı ile ağlamalar artabilir, özelikle ilk 3 ay içerisinde bebek çok ağlar.

Bebepim çok ağlıyor diyenler için; Yeni doğan bebek genellikle daha fazla ağlar özelliklede 4-6 hafta arasında çok büyük artış görüldüğünü gözlemleyeceksiniz. 8 Haftalık yavrularımızda azalmaya doğru gidiş olacaktır.

 

Son zamanlarda annelerin en büyük problemi olan çocuklarına yemek yedirmeme sorunu buraya tıklayınız…

Genel Olarak Bebeklerin Ağlama Nedenleri

 • Soğuk veya sıcak ortamlar içerisindeki rahatsızlığı
 • Bebeğin yorgunluk nedeni ile uykusunun gelmesi
 • Ağlama şiddetinin değişmesi hastalık
 • Büyüme döneminde
 • En başta gelenlerden bir tanesi de açlık nedeni ile ağlamaktır.
 • Annenin aldığı ilaçlar (kafein, sigara, diğer ilaçlar)
 • Kolik Nedenler
 • Ebeveynden fazla ilgi görmek isteye bebekler ( annenin kucağından inmeme isteği)
 • Toplum içerisinde genel olarak bebeğin ağlama nedenlerinin en başında gaz çıkartmak istemesi gelir ve anneler değişik pozisyonlarda tutarak yavaş bir şekilde bel bölgesine vurma yöntemi ile genel olarak sıkıntılarını giderebilmektedirler.
 • Daha önce hiç görmediği kişileri görerek rahatsız olabilir.
 • Ebeveynlerden yoğun sevg bekleme ihtiyacı
Önerilen Paylaşım 1:Büyük Baseni Olanlar Nasıl Giyinmeli

Önerilen Paylaşım 2:Mr. Robot 3. Sezon 1. Bölüm Önizleme - 7 Dk Video

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

3 Yorum(lar)

 1. Bebeğim 5 haftaya kadar ağlama oranı hiç düşmedi fakat belirtiğiniz üzere 6-7 haftadan sonra normal rutine dönmeye başladı . Belli bir süre sonra ağlama sesinden artık sorunun ne olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. Açıktımı altınamı yaptı keyfimi kaçtı uykusumu geldi anlabiliyorsunuz. Tavsiyem eğer içten acıklı ve nefesi kesile kesile ağlıyor ise sağlığında sorun vardır.

 2. bebek ağlamasından çok şikayet eden insan var ve bebeklerin neden ağladıklarını anlayabilen insan çok az. Anne babalar bile bebeklerinin neden ağladıklarını tam olarak anlayamıyorlar. Aslında bebek bize ağlayarak belki mesaj veriyor ama bizler bebekçe bilmediğimiz için, yada bebekçeyi unuttuğumuz için anlayamıyoruz 🙂 Bebeklerin ağlaması zamanında önce altını kontrol etmeliyiz sonra süt vermeye çalışmalıyız belki karnı açtır. Son çare gazını çıkartmasına yardımcı olmalıyız baktık hala olmuyor arabada gezdirmeliyiz bazı bebekler arabada gezinti yapınca hemen uyuyorlar ve ağlamaları geçiyor 🙂

 3. bebeklerin ağlamasını bazen kimse anlayamıyor, altı kuru, karnı tok, gaz çıkarmış olsun ama bazen anlamadığımız nedenlerden dolayı ağlıyorlar. Allah sabır versin anne babalara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeğim 5 haftaya kadar ağlama oranı hiç düşmedi fakat belirtiğiniz üzere 6-7 haftadan sonra normal rutine dönmeye başladı . Belli bir süre sonra ağlama sesinden artık sorunun ne olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. Açıktımı altınamı yaptı keyfimi kaçtı uykusumu geldi anlabiliyorsunuz. Tavsiyem eğer içten acıklı ve nefesi kesile kesile ağlıyor ise sağlığında sorun vardır.

bebek ağlamasından çok şikayet eden insan var ve bebeklerin neden ağladıklarını anlayabilen insan çok az. Anne babalar bile bebeklerinin neden ağladıklarını tam olarak anlayamıyorlar. Aslında bebek bize ağlayarak belki mesaj veriyor ama bizler bebekçe bilmediğimiz için, yada bebekçeyi unuttuğumuz için anlayamıyoruz :) Bebeklerin ağlaması zamanında önce altını kontrol etmeliyiz sonra süt vermeye çalışmalıyız belki karnı açtır. Son çare gazını çıkartmasına yardımcı olmalıyız baktık hala olmuyor arabada gezdirmeliyiz bazı bebekler arabada gezinti yapınca hemen uyuyorlar ve ağlamaları geçiyor :)

bebeklerin ağlamasını bazen kimse anlayamıyor, altı kuru, karnı tok, gaz çıkarmış olsun ama bazen anlamadığımız nedenlerden dolayı ağlıyorlar. Allah sabır versin anne babalara.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer