Bebeğin Ateşini Düşürmek

Hayatınızın yaşam kaynağı olan çocukların sağlığı çok önemlidir, şimdiki konumuz ise ateş üzerine olacaktır. Çoğu kişiler tarafından özellikle bebeklerde ve 3-5 yaş arası çocuklarda ateş bir kötü tabir ediliyor birde iyi. Şimdi dikkatli bir şekilde yazımızı incelerseniz korkulacak bir duru varmı yokmu nelerin yapılması gerekecek bunlara bir değinelim.

Bebeğin Ateşini Düşürmek

Öncelikle nedeni nedir? uzmanlar tek başına ateşin aslında bir hastalık olmadığını, altında daha değişik sağlık sorunlarının yattığını ve bunların ateş olarak belirtiler vermesidir diyor. Eğer bir bebekte ve çocukta ateş var ise bunun başlıca nedeni herhangi bir enfeksiyon hastalığından kaynaklanır.

Enfeksiyonlara örnek verecek olursak başta grip, nezle, bağırsak enfeksiyonu, zature, idrar yolu enfeksiyonları ateş olarak etki veren hastalıklardır. Toplumu en çok korkutan bir ateşlenmede havale olarak son zamanlarda ortaya çok çıkıyor. Havale, beyni etkileyen enfeksiyonlar dışında olan enfeksiyonlarda havale geçirilebilir. Özelliklede bebeklerin yakın akrabaları (anne,baba,dayı,amca) ateşli havale geçirmiş ise, bebek doğum sırasında uzun süre hastanede yattı ise havale geçirme riski yüksektir. Yani ateşli havalenin başlıca nedene ailen,n geçmişteki yaşantısıdır.

Çoğu anne babanın ön yargıları nedeni ile kimi ateşi önemser kimide hiç önemsemez şimdi ne yapacağınızı net bir şekilde öğrenin. Ateş denilince insanın aklına mutlaka çocuğun başka bir hastalığının olup ateşle ön plana çıkması gelmelidir. 41 Derecenin üstüne çıkanlarda ise beyne zarar verebilir fakat kendi başına ateş ölüme neden olmaz. Çocukta kal, metabolik ve şeker gibi kronik hastalığı olan çocuklarda aşırı etki gösterebilir.

Ateş Nasıl Düşürülür

Öncelikle ortamı soğutmak, giyimi incelmet ve üstlerini örtmemek gerekir. Doktorların verdiği ateş düşürücü ilaçlar kullanarak düşürülebilir ve yanı sıra oluşturduğu enfeksiyonuda bilmek çok önemlidir bu yüzden erinmeyip çocuklarınızı en yakın sağlık kurumuna götürmenizi öneriyoruz. Bunların yanı sıra ilaçsız tedavi isteyenler çok öncelerden beri uygulanan bezi ıslatıp alına ve bileklere koyma tekniğini uygulayabilirler.1 Yorum
@Akarsu - 2017-08-06 23:52:10

güzel paylaşım çok teşekkürler.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

güzel paylaşım çok teşekkürler.