Bebeğe nasıl banyo yaptırılır?

Bebeğe Nasıl Banyo Yaptırılır ?bebek-banyosu

Yeni doğan bebeklerle alakalı tartışma konularından biri debebeğin banyosunasıl yaptırılacağı konusudur. Bu konuda da diğer konularda olduğu gibi doktorların söylediklerinin önemsenmesi gerekir.

Bebek Banyosu İçin Gerekenler:

  • Sterilize edilmiş bir bebek küveti
  • Bebek filesi
  • Yumuşak yıkama süngeri ya da yıkama bezi
  • Göz yakmayan PH dengesi yeterli bebek şampuanı
  • Yumuşak bir bebek havlusu
  • Banyo sonrası giydirilecek pamuklu giysiler

bebek banyosu için gerekenlerarasında yer alır.

Bebek Banyosu Zamanı:

Özellikle yaz ayları bebeklerinin gün aşırı yıkanması tavsiye edilirken, bu sürenin haftada 2 ya da 3 e kadar düşürülebileceği de desteklenir. Gün içinde bebek banyosu zamanıbelirlerken de yine bebek anne ilişkisine bakılarak karar verilmesi gerekir.

Yine de doktorlar tarafından en doğru zaman olarak beslenme öncesi ya da beslenme bitirildikten 1 saat sonrası önerilmektedir. Bunun dışında gece beslenmesinden yine yaklaşık 1 saat önce yaptırılacak bebek banyosu ve bebek masajı sonrası bebeğin uykuya geçirilmesi de kolaylaşır.

Bebek Nasıl Yıkanmalı:

Annelerin aklını karıştıran bir diğer soru dabebek nasıl yıkanmalısorusudur.

Bebeğin yıkandığı suyun derecesi yaklaşık olarak 36,5 – 37 derece arasında olmalıdır. Bebek yıkama süresi 10 dakikadan fazla olmamalı ve bebek yıkanırken bebeğin yüzüne su dökülmemesine özen gösterilmelidir. Ayrıca göbek kordonu henüz düşmeyen bebeklerin kordonunun ıslatılmaması gerekir

Bebeğin 12 ayı doldurmasından sonra banyo süresi uzatılmaya başlanarak banyo içinde oyunlar oynanırsa bebeklerin banyoyu sevmesi sağlanabilir.

Önerilen Paylaşım 1:Hamilelikte ilave vitamin ve mineral almalı mıyım?

Önerilen Paylaşım 2:İskorbüt hastalığı nedir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer