menü resmi

Basur Rahatsızlığı

Basur Neden ve Kimlerde Görülür

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere kısaca hemoroid yada diğer adıyla basur hastalığı hakkında kısa bilgiler sunacağız. Malum zamanımız artık sürekli yeme içme ve hareketsiz kalma zamanı.

Bunun sonucunda ne oluyor derseniz, insanlarda çoğunlukla düzensiz beslenmeye bağlı olarak basur hastalığı meydana gelmektedir. Basur olan kişilerde makatta şişlikler meydana gelmekte ardından feci ağrılar ve kabızlık olmaktadır.

İnsanlar çoğu zaman basur olduklarını biraz geç anlıyorlar. Daha doğrusu basit bir kabızlık olduğunu ve zamanla geçeceğini tahmin ediyorlar fakat zaman geçtikçe rahatsızlıklarından meydana gelen ağrıları çok fazla artmaya başlıyor ve sonuç olarak hastahaneye koşturuyorlar.

basur

Eğer sizlerde basur olduğunuzu düşünüyorsanız sizlere bu düşüncenizde yardımcı olacak bazı ipuçları verelim istedik.

Basur En Fazla Kimlerde Görülür

 • Genetik faktörler: Yapılan araştırmalar gösteriyor ki basur hastalığı şikayeti ile doktora başvuran kimselerin, ailelerinde ve kan bağı olan kimselerde de bu hastalık mevcut. Genetik faktörler, basur hastalığının en önemli nedenlerinden bir tanesi ve ailenizde bu hastalığı geçiren birileri varsa muhakkak doktora başvurmalı ve en azından kontrol ettirmelisiniz.
 • Oturur Pozisyonda Çalışanlar: Basur hastalığının en çok görüldüğü kişiler arasında oturur pozisyonda çalışan kişiler de yer alıyor. Eğer bu tür bir işe sahip iseniz gün içerisinde belli aralıklarla ayağa kalkıp dolaşmak, basur riskini de belli oranda azaltacaktır.
 • Tuvalette Uzun Süre Kalan Kişiler: Tuvaletinizi yaparken kendinizi sıkmak ve tuvalette uzun süre kalmak da basuru tetikleyen unsurlardan bir tanesidir. Basur hastaları arasında yapılan araştırma, bu kişilerin tuvalette çok fazla kaldığı gerçeğini de gözler önüne seriyor.
 • Düzensiz Beslenme/Katı Gıda Tüketimi: Beslenme konusunda ekstra hassasiyet göstermenizde fayda var çünkü sürekli katı gıda ağırlıklı beslenen kişiler basur risk grubunda yer alıyor. Hastalık, en çok bu kişilerde görülüyor ve katı gıdalar, hastalık döneminde de kişiyi bir hayli zorluyor.(Alıntı:http://www.hemoroid.xyz/2018/03/basur-en-fazla-hangi-insanlarda-gorulur.html )

Genel olarak yukarıdaki durumlarda insanlarda basur görülmektedir. Eğer sizde de yukarıdaki durumalardan birisi yada bir kaçı bulunuyorsa bu konuda hemen bir hekime koşturmanız gerekmektedir.

Tahminen size bir diyet listesi ve bir kaç hap verecektir. Bol bol su tüketmenizi ve hareket etmenizi yürüyüşler yapmanızı söyleyecektir.

Bizde bunlara ek olarak sizlere stresten elinizden geldiği kadar uzak kalmanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın stres her hastalığın hemen hemen tek sebebidir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • basur belirtileri
 • hemoroid nedir
 • dış hemoroid
 • basur nasıl geçer
 • hemoroid nedir nasıl geçer
 • iç hemoroid görüntüleri
 • iç hemoroid bitkisel tedavisi
 • basur neden olur
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Bilal -
2018-03-28 16:42:11

Erkekler için can alıcı bir sorun tedavi süreci olsada bu zaman içerisinde kişi için gerçekten sorunlu olarak geçiyor. Rahat hereket edememe oturma konusunda sorunlar malasef yasanıyor.

@Mustafa -
2018-03-15 14:37:48

Baban aynı hastalıktan muzdarip. Malasef özel hayat değil hayat etkileniyor . Rahar hareket edemiyorsunuz yediklerinize dikkat etmeniz gerekir rahat olamiyorsunuz. Halk arasında zaten duyunca insanlar birda alay konusu söz konusu. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz kimse bu rahatsızlığı yaşamak istemez.

@Fatih Okan -
2018-03-11 09:38:51

Erkekler için iyi olmayan bir hastalık malesef . Genelde sürekli oturan kişilerde meydana geliyor ama çok yogun olarak çalışan insanlardada görünmektedir. Bu sebepden dolayı en ufak bir belirtide hemen bir hekime başvurmak gerekmektedir.

@skorpion_95 -
2018-03-10 13:39:55

Bende günde çok fazla otoruyorum ve apse yaptı hatta bir ara basura çevirevekti ama şükür olmadı. Arkadaşlar basurdan kurulmak için bol bol sıvı tüketimi, az ve yavaş yavaş yemek yemek ve bol bol yürüyüş yapmak gerekiyor. Çoğu insan bunları bilmesine rağmen tabi hayat şartları gereği işyerinde hareketsiz kalıyor. Onlara tavsiyem her zaman her boşlukta bol bol yürüyüş yapsınlar inşallah basur hastalığından sizde kurtulursunuz

@yakup -
2018-03-10 08:12:53

Arkadasın dediği gibi sabah 8 başlıyorum akşam 17 de kalkıyorum eve gidiyorum yine oturuyorum hep oturuyorum. Fakat otururken egzersiz yapılmasını tavsiye ederim kan akışını hızlandırır ve rahat hereket etmenizi sağlar. Genetik bir durum ise yapıcak birsey yok açıkcası olucaksa olur o zaman dikkat etmek gerekiyor sağlığına kişi.

@Kaan -
2018-03-09 23:42:37

günde 18 saat oturuyorum. Mesaim zaten oturmak üzerine. Birde eve geldiğimde oturuyorum durumum çok fena.Bol su tüketimi ve hareket önerilerinize uyacağım

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.