menü resmi

Bağırsak Solucanı – Belirtileri ve Tedavisi

Bağırsak solucanı yada bağırsak parazitleri belirtileri ve tedavisi.

Bağırsak Solucanları tehlikeli değildir, ancak özellikle çocuklar arasında inanılmaz bulaşıcı olabilirler. Eğer Bağırsak Solucanları sizin yada yakınlarınıza bulaştıysa hemen tedbirlerinizi almalısınız . Bağırsak Solucanından kaynaklı rahatsızlıklar bir an önce tedavi edilmediği takdirde, enfeksiyonun hastalanan kişilerin arkadaşlarına ve ailesine yayılma ihtimali de o kadar yüksek olur.bagirsak-solucani-parazit-belirtileri-nelerdir

Bağırsak Solucanı ve Bağırsak Solucanı Tedavisi

Bağırsak Solucanı nedir ?

Bağırsak Solucanı; sindirim sisteminde yaşayan minik parazit solucanlardır. Bir kişi bilinçsizce bağırsakta ilerleyen mikroskopik Bağırsak Solucanı yumurtalarını solunduğunda enfeksiyon yayılır. Bir ya da iki ay sonra dişi parazitler yumurta bırakmak için rektumun altına iner ve kaşıntı ve rahatsızlık yaratır. Daha sonra dikkatli hijyene dikkat etmezzseniz, tuvalet temizliğinden sonra tırnak altlarınız dahil bir çok bölgeye bu parazitler yerleşir ve yayılma olasılığı artar.

Bağırsak Solucanı’nın tedavisine başlamak için, bir kişinin gerçekten bu hastalığı olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bunu yapmak için solucanların veya yumurtalarının kanıtlarını yakalamanız gerekecek. Solucanlar geceleri en aktif olduklarından, uyurken rektumun yakınına bir parça bant koyun. Bantın yapışkan yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Sabaha dek bantta bir solucan veya yumurta yakalamış olabilirsiniz. Daha fazla bulaşmayı önlemek ve doktorunuza getirmek için bu örneği bir zip-top torbasında tutun. Yumurtaları mikroskop altında inceleyerek Bağırsak Solucanı teşhisi yapacaklardır. Solucanları dışkı örneğinden de kontrol edebilirsiniz.

Bağırsak Solucanlarından Doğal Olarak Kurtulma

Bağırsak Solucanlarını vücuttan doğal olarak çıkarmanın en önemli adımlarından biri iyi hijyen sağlamaktır . Vücudunuzu parazitlerden arındırırken, aynı zamanda başkalarına aktarmadığınızdan emin olmalısınız. Bu, enfeksiyonun diğer insanlara bulaşıp gelişmesine neden olabilir. Parazitlerden kurtulmak için rektumla temas eden yatakları, giyecekleri veya diğer malzemeleri yıkayın. Giysilerinizi ve yatak takımlarınızı sıkça yıkamak ve enfeksiyondan kurtuluncaya kadar başkalarının malzemelerinizle temas etmesini engellemelisiniz.  Etrafa yayılmış olan parazitleri temizlemek için dokunduğunuz tüm yüzeyleri silin.

Evinizi temizlemenin yanı sıra, ellerinizi her zaman mümkün olduğunca temiz tutmalısınız. Parazitleri yaymaya yardımcı olacağından, tuvalet hijyeninize çok dikkat ediniz. Tuvalatten çıktıktan  sonra sakın beklemeden, derhal ellerinizi yıkayın. Banyodan çıktıktan sonra ve yemek yemeden önce ellerinizi iyice yıkamanız gerekecektir. Hastalığı daha da yaymamaya özen göstermek için başkalarıyla da temasa geçmeden önce ellerinizi yıkamaya çalışın.

Bağırsak Solucanları yaymayacağınızdan emin olduktan sonra, bağırsaklarınızdaki bakımı yaptırmanız gerekir. Beslenmenize probiyotik gıdalar eklemelisiniz. Probiyotikleri kapsül şeklinde alabilir veya doğal olarak yoğurt gibi yiyecekleri tüketebilirsiniz. Probiyotikler, Bağırsak Solucanların yaşaması için istenmeyen bir ortam yaratacak sindirim sisteminizi harekete geçirmeye yardımcı olacaktır.

Sarımsak , Bağırsak Solucalarını öldürmede de inanılmaz derecede etkilidir. Yemeğinizde sarımsak miktarını artırın veya Bağırsak Solucanları ile enfekte olduğunuzda günde iki ila üç kez sarımsak yemeye çalışın. Bu durumu, iyileştiğinizi anladığınız zamana kadar birkaç hafta sürdürebilirsiniz. Evinizde Bağırsak Solucanı olan birinin fark ederseniz, enfeksiyondan korunmaya yardımcı olmak için iki püre haline getirilmiş sarımsak karanfilini bir çay kaşığı balla karıştırın.

Bağırsak Solucanı ile enfeste rastlandığında veya enfeksiyonu önlemeyle ilgili herhangi bir endişeniz varsa şeker tüketiminizi azaltmalısınız. Bağırsak Solucanı şekerden çok etkilenir ve bol miktarda şeker tüketilmesi durumunda daha agresif bir çiftleşmeye başlarlar, bu nedenle bu besinleri almalarını önlemek çok önemlidir. Ağır nişastalar da dahil olmak üzere, şeker bazlı ürünler, hastalık süresince beslenmenizden çıkarabilmeniz yardımcı olacaktır.

İlaç İle Bağırsak Solucanından Kurtulun

Sisteminizdeki bağırsak kurtlarını yada bağırsak solucanlarını öldürmek için kullanılabilecek birkaç ilaç var. Çoğu eşit derecede etkilidir ve hastanın tercihlerine göre teşhis konur. Reçeteli ilaçlardan en yaygın olanı Vermox ‘tur ve çeşitli solucan enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilir. Albenza , Bağırsak Solucanı enfeksiyonları için yaygın olarak önerilir, ancak Reese’s Bağırsak Solucanı Medicine genel formunu daha düşük bir maliyetle kullanabilirsiniz. Reese’s, aile üyelerinin bir başkası tedavi edilirken Bağırsak Solucanından korunmada yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bağırsak kurdu yada bağırsak parazitleri yada bağrsak solucanı enfeksiyonlarından kurtulmanızda en etkili silahınız Hijyendir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • bağırsak kurdu ilacı
  • bağırsak kurdu bitkisel tedavi
  • bağırsak solucanı bulmaca
  • bağırsak kurdu kabak çekirdeği tedavisi
  • kıl kurdu sirke
  • yuvarlak solucanlar
  • bağırsak solucanı hangi bölüm bakar
  • bağırsak paraziti ilacı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Faruk -
2018-04-09 08:01:11

Ağrıda yaratır diye biliyorum bende arada malasef oluşuyor biraz ağrı sonra ilaç sonrasında dışarı atıyorum. Yediklerimize dikkat edersek bu sorunu yaşamayız arkadaslar.

@Turgay -
2018-03-21 15:18:20

Sağlık açısında cok iyi bilgi paylaşımı . Bu tarz sorunlar için bir kaç ilaç var isimleri aklıma gelmedi sonuçları çok iyi oluyor . Kısa sürede bu sorunda kurtuluyorsun bu sebepden dolayı bir hekime görünerek bu ilaçları kullanmanız. Sonrasında kullanmaz kendiliğinden geçer diye düşünürseniz ağrılı günler sizi bekler benden söylemesi.

@Hayri -
2017-06-04 18:37:21

bağırsağımda kurt var ben beni biliyorum sen seni bil

@SERAP -
2017-05-23 05:44:30

bağırsak solucanı şahane bilgiler

@Bağırsak Solucanı – Belirtileri ve Tedavisi – sizlere öneriler -
2016-12-07 00:17:33

[…] Devamını Okumak İçin tıkla […]

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.