menü resmi

Bağırsak Kalınlaşması Neden Olur

Bağırsak Kalınlaşması Hakkında Bilgi

Bağırsak kalınlaşması son dönemlerde artış gösteren bir sorundur. Bağırsak kalınlaşması sıklıkla görülen bir problem haline dönüşmüştür. Buna rağmen yoğun araştırmalar sonucunda bağırsak kalınlaşmasının tam olarak neden oluştuğu konusu ortaya çıkmamaktadır. En alt kısımda bağırsak kalınlaşması tedavisi hakkında bilgileri bulacaksınız.

Bağırsak kalınlaşması o bölgede bulunan pek çok organ ve işleyişi de olumsuz etkiler. Bağırsak kalınlaşması aynı zamanda mide, sindirim sistemi, anüs ya da yemek borusunda da pek çok problem oluşturur. Bu nedenle de hemen müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede diğer organlarında bundan zarar görmesi engellenir.

Bağırsak Kalınlaşması Nedenleri

Bağırsak kalınlığı hastalığının neden ortaya çıktığı konusu maalesef henüz aydınlığa kavuşamamıştır. Çünkü kişiler bu hastalığa neden oluştuğunu bilmemektedir. İncelemeler sonucunda bağırsak kalınlaşmasının herhangi bir şekilde genetik kodu bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle de kalıtımsal olarak bu hastalığın aktarımı söz konusu değildir.

bağırsak kalınlaşması

Bağırsak kalınlaşması ayrıca bulaşıcı bir hastalık değildir. Bu nedenle de kişiler çok rahat bir şekilde hayatlarına devam edebilirler. Sadece kişilerin bağışıklık sistemi düşük olduğu zamanlarda bağırsak kalınlaşması durumunun ortaya çıkması daha yaygın gözlenmektedir. Hastalığın kişilerde tutunabilmesi için zayıf bir bağışıklık sistemine ihtiyaç duyar. Kişiler de bu bakımdan hastalıktan kurtulmak ya da hastalığa yakalanmamak için bağışıklık sistemlerini güçlendirmek istemektedir.

Bağırsak Kalınlaşması Belirtileri

Bağırsak kalınlaşmasının belirtileri kimi durumlarda bağırsak kanseri ile karıştırılmaktadır. Bu nedenle de kimi durumlarda kişiler kendilerini bağırsak kanserine yakalanmış hisseder. Ancak doktor muayenesi sonucunda tam olarak bağırsak kalınlaşması olduğu anlaşılır.

Bağırsak kalınlaşmasının en önemli belirtileri ise şunlardır:

  • Karın ağrıları bağırsak kalınlaşmasının en önemli belirtisidir. Karın ağrısı ile birlikte yemek yememe isteği ve kusma da ortaya çıkar. Bu durum da kişilerde kilo kaybına neden olur.

  • Bağırsak kalınlaşması eğer kalın bağırsakta oluştuysa en önemli belirtileri arasında dışkıda kan oluşumunu dâhil edebiliriz. Bu durum kişileri oldukça korkutur. Kanser ihtimali bile düşünülür. Ancak bağırsak kalınlaşmasının kansere neden olma durumu oldukça düşük bir ihtimaldir.

  • Bağırsak kalınlaşması kimi hastalarda yüksek ateşe de neden olmaktadır. Bunun nedeni eğer bağırsak ya da karın bölgesinde herhangi bir şekilde iltihaplanma söz konusu olursa ateş oluşma ihtimali de yüksektir.

Bağırsak Kalınlaşması Tedavisi

Bağırsak kalınlaşmasının tedavisi için standart bir uygulama söz konusu değildir. Bunun nedeni hastalığın tam olarak nedeninin bilinmemesidir. Kimi kişilerde bazı yiyecekler ağrıları arttırabilir. Bu durumda da o yiyeceklerden uzak durmak bağırsak kalınlaşmasından korunmak için önemli bir adımdır. Bağırsak kalınlaşması tedavisi önerilerini dikkate almalısınız.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.