Avukat Nasıl Olunur?

Avukat Olmak İçin

Şüphesiz ki günümüzün en popüler mesleklerinden biri avukatlıktır. Öğrencilerin en çok tercih ettiği bu meslek uzun zamandan beri en çok kazandıran ve geleceği olan mesleklerden biri olarak görülmüştür. Üniversitelerin Hukuk Fakültesinden mezun olmuş bu kişiler bir yıllık staj dönemini tamamladıklarında avukat olmaya hak kazanırlar.

Kişide Aranan Özellikler

Avukat olacak kişilerde öncelikli olarak akademik ve sözel yetenek aranır. Olayların arasında bir ilişki kurabilme yeteneğine sahip olmalıdırlar. Olaylara karşı diğer kişilerden daha derin şekilde yaklaşmalı ve pek çok yönüyle olayı ele almalıdırlar. Bunun yanında akıcı bir konuşma becerisi ve sorumluluk duygusu gelişmelidir. Özellikle bu kişilerde aranan en önemli özelliğin disiplin olduğunu belirtmemiz gerekir.

Görevleri

Dava konusuna yönelik yasaların incelenmesini yapar. Davanın tüm detaylarını özel bir şekilde inceleyerek buna uygun olarak araştırmalarını sürdürür. Mahkemelerdeki çeşitli davalara katılır ve müvekkil aleyhine açılmış olan davalara katılır. Dava ile ilgili tanık görüşlerini alarak, onlara bu konuda sorular yöneltir. Bunlara uygun olarak müvekkili için uygun olacak ve sonucun lehine değişmesini sağlayacak bir metin hazırlar.

Avukat Maaşları

2017 yılı itibariyle kamu kuruluşlarında görev yapan avukatlar 3 bin 700 TL maaş alır. Bu tutarın çalışılan yer ve avukatın derecesine bağlı olarak değiştiğini söylemek gerekir. Bunun yanında özel sektördeki avukat maaşlarının 10 bin TL’ye kadar çıktığını söylemeliyiz. Tabi bu ücretten daha yüksek alan kişilerde bulunmaktadır. Özellikle avukatların bazı önemli davaları kazanması sonrasında bu ücreti katlayacak şekilde kazanması mümkündür. Bu nedenle günümüzün en çok kazandıran mesleklerinden biri olarak öğrencilerin akıllarında yer edinmiş bir meslektir.

Önerilen Paylaşım 1:KPSS Tarihleri Açıklandı

Önerilen Paylaşım 2:Arkeolog Nasıl Olunur?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer