ATM Para Yatırdım Hesaba Geçmedi !

ATM‘ler her köşe başında bankaların ahtapot kolları gibi bizleri sarmış durumdalar. Hani hafta içi bankaya bizleri bekliyorlar diğer zamanlarda da bankalar kapalı olduğunda o zamanı da boş geçmemek için ATM ler bizleri bekliyor.

Tabi bazen ATM ler bankalardan daha çabuk işlerimizi yapmamızı da sağlamıyor değil. Fakat ATM‘ler de sonuçta elektronik ürünler. ATM’ler bankanın asıl sunucusu ile internet ağı ile birbirlerine bağlıdır. ATM’de yapılan işlemler anlık olarak asıl sunucu ile senkronize olarak gerçekleşmektedir.

Para yatırma, para çekme ve diğer bütün işlemlerinizde, asıl sunucu ile senkronize olarak kayıtlar update edilmekte. Hesabınızda 100 lira olsun, siz hesabınıza 100 lira daha yatırdınız ATM ile, anlık olarak ATM asıl sunucuya hesap numarasını ve yatırılan para miktarını gönderir ve hesabınıza paranız aktarılmış olur. İşlemler asıl sunucu üzerinde kayıt edildiğinden ötürü bir para yatırma işleminde istediğiniz herhangi bir yerde ATM den kontrol ettiğinizde paranızın hesabınıza yattığını görürsünüz.atm-para-hesaba-gecmemis

Atm Para Yatırdım Hesaba Geçmedi

Fakat bazen ATM lerde yada banka kayıtlarında yanlışlıklar olabilir. Siz paranızı yatırmışsınızdır fakat sistemsel bir sorundan kaynaklı olarak paranız hesabınıza geçmemiş olabilir. Birçok sebep olabilir. Bir defasında bir ATM’den para çekmiştik ve 10 lira yerine 20 lira verildiğini görmüştük. Hemen banka güvenlik görevlisine durumu anlattık ve paraların arasında olan mıknatısta sorun olduğunu söyledi. Durumu düzelttiler.

Bu gibi durumlar olabilir fakat asıl sorun paranızı yatırdınız ama hesaba geçmedi ve bankaya durumu anlatmanıza rağmen kimse size inanmaz ise o zaman paranız yalan olmuş olacaktır. Bildiğiniz paranız boş yere gitmiş olur. İşte bu gibi durumlarda,

Bu gibi durumlarda BDDK ‘ya ıslak imzalı dilekçeniz ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankacılık hükümlerine göre bankalar ATM’ler dahil “Güvenlik kameralarını yerleştirmeleri ve kamera kayıtlarını en az 2 ay saklamaları gerekmektedir.” Bankaya sorunuzu anlatmanıza rağmen hala sorununuz bir çözüme ulaştırılmadıysa o zaman şikayet hakkınızı kullabilirsiniz.

Genelde bu gibi durumlarda bankalar kamera kayıtları ile sizin para yatırıp yatırmadığınızı incelerler ve sizlere bir dönüş yaparlar. Sonuçta bankalar herhangi bir yasal süreç ile uğraşmak istemezler. O yüzden önceden ayrıntılı olarak araştırma yaparlar. Eğer bunlara rağmen hala para yatırdınız ama hesabınıza geçmiyor ise o zaman BDDK’ya şikayet etmekten başka yolunuz kalmıyor.

Önerilen Paylaşım 1:Kredi Kartı Aidatı Geri Alma ?

Önerilen Paylaşım 2:Habersiz Kredi Kartı Limitini Arttırmak !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Muhtemelen sadece atm parayı tabiri cahiz ise yutmuştur. Şube atmlerinden işlem yapmanızı tavsiye ederim şubeden destek alabilirsiniz.

  2. Büyük ihtimal ile para atm’ye sıkıştığından dolayı hesaba geçmemiştir. İlk olarak müşteri hizmetlerini aramak ya da şubeye gitmek gerekmekte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhtemelen sadece atm parayı tabiri cahiz ise yutmuştur. Şube atmlerinden işlem yapmanızı tavsiye ederim şubeden destek alabilirsiniz.

Büyük ihtimal ile para atm'ye sıkıştığından dolayı hesaba geçmemiştir. İlk olarak müşteri hizmetlerini aramak ya da şubeye gitmek gerekmekte


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer