menü resmi

AÖL Sınavı Ne Zaman Yapılıyor?

AÖL Sınavı Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen AÖL sınavı öğrenciler tarafından en sık merak edilen konulardan biridir. Açıköğretim Lisesi sınavının tam olarak hangi tarihlerde yapılacağına ise açıklık getirildi. Açıköğretim Lise sınavı lise eğitimine örgün olarak devam edememiş kişiler için yapılan bir sınav türü olarak biliniyor. Bu şekilde eğitimine uzaktan devam kişiler, dışarıdan okuyarak liseyi bitirebiliyor. Burada alınan lise eğitimininde diğer eğitim türünden herhangi bir farkı yoktur.

Sınav Gelecek Günlerde Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamaya göre, AÖL sınavlarının 9 ve 10 Aralıkta yapılacağı kesinleşti. Sınav yerleri ise yine aynı resmi site üzerinden adaylara duyurulmuş olacak. Adaylar sınav giriş belgesini online olarak sorgulayabilecekler.

aöl sınav öncesi

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

www.aol.meb.gov.tr üzerinden sınava giriş belgeleri alınabilir. Bu adrese uğradıktan hemen sonra sınav giriş belgesini çıktı olarak almanız gerekiyor.

Eğer belge fotoğrafsız ise, öğrencinin sınavda herhangi bir zorluk yaşamaması için, gerekli olan yerlere başvurularak fotoğrafların giriş belgesine eklenmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde adayların sınava kabulü mümkün olacaktır.

Sınav gününde adayların yanına nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaporttan herhangi birini alması gerekiyor. Aynı zamanda sınava giriş belgesi, kurşun ve silgi adayların mutlaka yanında bulundurması gereken şeyler arasındadır.

Sınav Öncesi Dikkat

Adayların sınav öncesinde dikkat edeceği bazı konularda bulunuyor. Bunlara uyulmadığı takdirde adayın sınava giriş yapamadan ayrılması ne yazık ki mümkündür. Delici ve kesici aletler, silah, telefon, bluetooth kulaklık ve benzeri teknolojik cihazların sınava getirilmesi kesinlikle yasaktır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • açık lise sınav tarihleri
  • açık lise sınav tarihleri 2018
  • açık lise sınav tarihleri 2018 ne zaman
  • aöl sınav takvimi
  • açık lise sınav yerleri 2018
  • aöl ders secme ne zaman
  • aöl ek sınav giriş belgesi
  • açık lise ders seçimi ne zaman 2017
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.