Anne sütünü arttırmak için nasıl beslenmeli?

Anne sütünü arttırmak için nasıl beslenmeli?

Yeni doğan bebekler için anne sütü çok önemli bir besindir.

Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir.

6.aydan sonra ek gıdalar ile 2 yaşına kadar anne sütü takviyesi yapılması gereklidir. Kısa sürede sütten kesilen anneler için önerilerde bulunan uzmanlar sütten kesilme süresinin uzamasına yardımcı olacak besinler hakkında tavsiyelerde bulunmaktadır.

anne-sutu

Sütün Daha Hızlı ve Kaliteli Olması

Anne sütünü artırmak için öncelikle hızlı kilo vermek için kullanmış olduğunuz ilaçları ve diyetleri uygulamayın. Sütünüzün artmasında yardımcı olacak en büyük etken sudur. Bebeğinize yararlı olmak ve süt artışını sağlamak için günde en az 2,5- 3 litre su içilmesi gerekmektedir.

Kalsiyum açısından zengin olan süt, yoğurt ve peynir ürünlerini gün içerisinde düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Her gün 1 yumurta veya 1 porsiyon kurubaklagil, etli sebze yemekleri yemeye özen göstermelisiniz.

Aynı zamanda havuç, kayısı, yeşil yapraklı sebze tüketimine önem vermelisiniz. Unutmayın asıl önemli olan gıda anne sütüdür. Fakat mecbur kaldığınız zaman diğer takviye gıdalara yönelebilirsiniz.

En mantıklı olan bir diyetisyene giderek önce bilgi almak ve sonra bir diyet listesi oluşturmaktır. Zamanla önceleri alışamadığınız menülere alışacaksınızdır. Bu şekilde siz ve bebeğiniz için daha sağlıklı günler olacaktır.

Yediğiniz yemeklerin ve besinlerin protein oranını düşürmemek ve aneminin önüne geçmek için yemek ile birlikte çay tüketmemeye dikkat ediniz.

Önerilen Paylaşım 1:Hamilelikte “RHLG” Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Önerilen Paylaşım 2:Dış gebelik nedir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer