Amerika’da Eğitim

Amerika; teknoloji ve sanayi alanında gelişmiş ülkelerin başında gelmektedir. Bu yüzdendir ki birçok insan eğitimlerini Amerika’da devam ettirmek yada çocuklarını Amerika’da okutmak istiyor. Genelde yüksek öğretim, master yapmak isteyen insanların tercih ettiği ülkelerin başında Amerika gelmektedir. Bunun yanında ülkemizde Kanada, Almanya ve İsviçre’ye de talepler olmaktadır.

Amerika’nın eğitim için tercih edilmesinin ana unsurlarından birtanesi de İngilizce Dili’dir. Malum ülkemizde dahil birçok ülkede İngilizce dili yabancı dil olarak ilke sırada okutulmaktadır. Bunun neticesinde Amerika’da İngilizce eğitimi almış insanların daha kolay bir şekilde yaşamaları ve eğitimini tamamlaması gerçekleşiyor.

Amerika’da okul seçimi yaparken birçok faktörü gözönüne almanız sizlere fayda sağlayacaktır.

gibi faktörleri önceden araştırmanız sizlere fayda sağlayacaktır.amerikada-egitim

Peki Amerika’da Eğitim ve Eğitim Sezonu Nasıldır ?

Amerkada eğitim, Ağustos sonu ile Eylül başı arasında başlamaktadır. Eğitim Mayıs ile Haziran arasında tamamlanır. Kesinliğin olmaması durumu aslında her ülkede olan bazı özel günlerin Eğitim zamanına denk gelmesindendir. Çoğu Üniversite’de Eğitim bizde olduğu gibi sömester ile iki ayrı tatil olarak bölünür. Amerika’da İngilizce bilgisi TOEFL sınavı ile ölçülür. İyi bir İngilizceniz yok ise Amerika’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora gibi eğitimlere katılmanız çok zor olur.

Amerika’da bir Üniversite’ye başvurduğunuz zaman sizden TOEFL sınav sonucu ve okuduğunuz okuldan alacağınıztranskript belgeleri istenir. Her başvuru olumlu olarak sonuçlanmaz, o yüzden yukarıda da belirttiğimiz üzere başvuru yaptığını okulu çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Sakın bir şansımı deneyim mantığı ile başvuru yapmayın. Bu size bir seneye patlar. Eğer puanınızın ve bilgilerinizin yettiği bit okula başvurmayıp daha yüksek bir okula başvurursanız diğer okulun kontanjanının dolması sonucunda her iki okulda da başvurunuz kabul edilmez. Birçok Üniversite kabul notu olarak 10 üzerinden 7.5 yada dörtlük sistemde en az 3 puanını istemektedir.

Amerika’da Eğitim Maliyetleri

Amerika‘da birçok okul başarılı öğrencilere ücretsiz burs vermektedir. Tabi bunun için başarılı olmanız gerekmektedir. Kolej ve Üniversitelere başvuru yaptığınız zaman sizin yada ailenizin maddi durumunu gösteren banka bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. Bu konuda burs almaya çalışmalısınız. Amerika’da burs veren kurum ve kuruluşlar epey fazladır.

Bunların yanında en büyük maliyet konaklama ve doğal ihtiyaçlar maliyetidir. Amerika’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin maddi durumlarının çok iyi olmasa da çok kötü de olmaması sıkıntı yaşamamaları için gereklidir.1 Yorum
@Oktay - 2018-04-11 23:30:10

Amerika'da eğitim günümüzde çoğu kişinin en büyük hayali ama gerçekleştirmek oldukça meşakatli bir iş. İlk olarak iyi bir ingilizce seviyenizin olması gerekiyor ayrıca bunun yanında da maddi olarak da iyi olmak gerekiyor.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Amerika'da eğitim günümüzde çoğu kişinin en büyük hayali ama gerçekleştirmek oldukça meşakatli bir iş. İlk olarak iyi bir ingilizce seviyenizin olması gerekiyor ayrıca bunun yanında da maddi olarak da iyi olmak gerekiyor.