Amerika’da Dini İnanışlar Nelerdir ?

America hepimizin bütün Dünya insanlarının adını duyduğu ülke. Sanıyoruz yeryüzünde herkes en az bir defa Amerika’ya gitmeyi istemiştir. Sonuçta Televizyonlarda gördüğümüz hemen hemen herşey Amerika’da bulunmakta.

Çoğu film Amerika‘da çekilmekte. Dünya’nın karar mekanizmasının odak noktası America.

Amerika’da Hristiyanlık hüküm sürmektedir. Fakat bu kadarla kalsa çok iyi. Amerika’da dini inanışlar parça parça ayrılmıştır. Amerika’da dini inanışlar yöreye göre değişebiliyor. Karmaşalık yok, hani genel olarak konuşacak olursak Amerika’nın bir kısmında yaşayan insanların dini inanışları da hemen hemen aynı.

Zaten insanoğlu rahata alışkındır. Herkes kendi dini inanışına uygun yerlerden ev alıyor ve yaşamını orada sürdürüyor. America’da bulunan bazı inanışlar şu şekildedir.amerikada-dini-inanislar

Hristiyanlık nüfusun yaklaşık yüzde 86 sı hristiyan. Hristiyanlıkta kendi içerisinde farklı inanışlara ayrılıyor.

Eğer Amerika’ya gitmek istiyorsanız kendi dini inanışınıza uygun yerlere gitmenizi tavsiye ediyoruz. Sonuçta bizim dinimiz bize onların dini onlara. Onların birçok adet ve örflerinde bizleri sıkacak bunaltacak etkenler olabilir.

Örneğin, Amerika’da biryerde yemek istiyorsanız siparişinizi verirken domuz ve domuz yağı gibi gıdaların olmadığından emin olmaya çalışınız. Eğer bunu belirtmezseniz sonuçları mde bulandırıcı olabilir.

Genelde Amerika’ya giden insanlar kendi hemşerilerinin olduğu bölgelere gittiği için bu gibi sorunlar önceden onlara yapılan uyarılar ile aşılıyor. Ama tek başınıza Amerika’ya gidiyorsanız ve orada sizi uyaracak kimseniz yoksa o zaman bol bol araştırma yapınız. Nerelerde otel fiyatları nasıl, nerelerde Türk yemekleri daha iyi yapılıyor gibi ön araştırmalar sizlere fayda sağlayacaktır.2 yorum
@Alkan - 2018-04-16 18:25:52

Amerika çarşı pazar gibi çok fazla din var. Gitsek belki görmediğimiz dinleri göreceğiz.


@Ayhan - 2018-03-16 15:05:29

ABD çok farklı din gruplarının olduğu bir ülke . Her turlu dinden insan mensup ve çok çeşitli kültürlerde mevcut. Zamanında greenkart ile gidenler çok fazlaydı . Bu sebepden dolayı surekli yeni kültürler yeni dinler meydana çıktı. Ekonomik olarakta ülkemize nazaran pahalıdır.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Amerika çarşı pazar gibi çok fazla din var. Gitsek belki görmediğimiz dinleri göreceğiz.

ABD çok farklı din gruplarının olduğu bir ülke . Her turlu dinden insan mensup ve çok çeşitli kültürlerde mevcut. Zamanında greenkart ile gidenler çok fazlaydı . Bu sebepden dolayı surekli yeni kültürler yeni dinler meydana çıktı. Ekonomik olarakta ülkemize nazaran pahalıdır.