Amerika’da Dini İnanışlar Nelerdir ?

America hepimizin bütün Dünya insanlarının adını duyduğu ülke. Sanıyoruz yeryüzünde herkes en az bir defa Amerika’ya gitmeyi istemiştir. Sonuçta Televizyonlarda gördüğümüz hemen hemen herşey Amerika’da bulunmakta.

Çoğu film Amerika‘da çekilmekte. Dünya’nın karar mekanizmasının odak noktası America.

Amerika’da Hristiyanlık hüküm sürmektedir. Fakat bu kadarla kalsa çok iyi. Amerika’da dini inanışlar parça parça ayrılmıştır. Amerika’da dini inanışlar yöreye göre değişebiliyor. Karmaşalık yok, hani genel olarak konuşacak olursak Amerika’nın bir kısmında yaşayan insanların dini inanışları da hemen hemen aynı.

Zaten insanoğlu rahata alışkındır. Herkes kendi dini inanışına uygun yerlerden ev alıyor ve yaşamını orada sürdürüyor. America’da bulunan bazı inanışlar şu şekildedir.amerikada-dini-inanislar

Hristiyanlık nüfusun yaklaşık yüzde 86 sı hristiyan. Hristiyanlıkta kendi içerisinde farklı inanışlara ayrılıyor.

  • Roman Katoliği: Özellikle Latin Amerikada yaygındır. Latin Amerika‘nın yüzde 69’u katoliktir.
  • Protestanlık: Latin Amerika‘da son yıllarda artış göstermektedir.
  • Doğu Ortodoksları: Amerika’da yüzde 1 oranında Ortodoks bulunmaktadır.
  • Dinsiz: Atesit ve Agnostik olmak üzere toplamda yüzde 12 oranında dinsiz bulunmaktadır.
  • Müslümanlar: Kuzey Amerika‘nın yüzde 1 ve Latin Amerika’nın yüzde 0.3 ünü oluşturmaktadır.
  • Yahudilik: Kuzey Amerika yüzde 2 ve ABD genelinde yüzde 2.5 oranına sahip bir inanış.
  • Bunların yanında Budizm, Hinduzim gibi inanışlarda bulunmaktadır.

Eğer Amerika’ya gitmek istiyorsanız kendi dini inanışınıza uygun yerlere gitmenizi tavsiye ediyoruz. Sonuçta bizim dinimiz bize onların dini onlara. Onların birçok adet ve örflerinde bizleri sıkacak bunaltacak etkenler olabilir.

Örneğin, Amerika’da biryerde yemek istiyorsanız siparişinizi verirken domuz ve domuz yağı gibi gıdaların olmadığından emin olmaya çalışınız. Eğer bunu belirtmezseniz sonuçları mde bulandırıcı olabilir.

Genelde Amerika’ya giden insanlar kendi hemşerilerinin olduğu bölgelere gittiği için bu gibi sorunlar önceden onlara yapılan uyarılar ile aşılıyor. Ama tek başınıza Amerika’ya gidiyorsanız ve orada sizi uyaracak kimseniz yoksa o zaman bol bol araştırma yapınız. Nerelerde otel fiyatları nasıl, nerelerde Türk yemekleri daha iyi yapılıyor gibi ön araştırmalar sizlere fayda sağlayacaktır.

Önerilen Paylaşım 1:Shakira Kimdir ?

Önerilen Paylaşım 2:Wordpress Mail Gönderme & Smtp Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. ABD çok farklı din gruplarının olduğu bir ülke . Her turlu dinden insan mensup ve çok çeşitli kültürlerde mevcut. Zamanında greenkart ile gidenler çok fazlaydı . Bu sebepden dolayı surekli yeni kültürler yeni dinler meydana çıktı. Ekonomik olarakta ülkemize nazaran pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika çarşı pazar gibi çok fazla din var. Gitsek belki görmediğimiz dinleri göreceğiz.

ABD çok farklı din gruplarının olduğu bir ülke . Her turlu dinden insan mensup ve çok çeşitli kültürlerde mevcut. Zamanında greenkart ile gidenler çok fazlaydı . Bu sebepden dolayı surekli yeni kültürler yeni dinler meydana çıktı. Ekonomik olarakta ülkemize nazaran pahalıdır.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer