Aldığım İlaçlar Gebeliğim Sırasında Herhangi Bir Sonuca Neden Olabilir Mi?

Bir kadının en özenli davrandığı dönem olan gebelik döneminde bilinçli anne adayları tüm kimyasallardan uzak durmaya çalışırlar. Bu oldukça doğru bir durum olsa da bazı istisnaları vardır.ilac-almak

Gebelikte İlaç Kullanımı:

Gebelik döneminde kadınlar genellikle ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlara ihtiyaç duyarlar. Fakat bunun bebekleri üzerinde olumsuz bir durum oluşturacağını düşündükleri için ilaç kullanımından kaçarlar. Bu doğru bir tutum olmasına rağmengebelikte ilaç kullanımıile ilgili gözden kaçan birkaç ipucundan bahsedilmesi gerekmektedir.

Gebelikte İlaç Kullanmak Zararlı Mıdır?

Anne adaylarının ekstra hassasiyetle yaklaştıkları ilaç kullanma konusuyla alakalı kafalarında geneldegebelikte ilaç kullanmak zararlı mıdırsorusu vardır. Aslında gebelikte kullanılan ilacın ne olduğundan çok ne zaman kullanıldığı önemlidir. Hamileliğin ilk üç ayında, bebeklerin organları yeni yeni oluşmaya başlarken kullanılan ilaçlar bebeğe zarar verir ve ne yazık ki kalıcı hasarlar doğurabilir.

Fakat organlar oluştuktan sonraki dönem alınan ilaçların ilk 3 ay kadar risk taşımadığı doktorlar tarafından hemfikir olunmuş bir konudur. Unutulmaması gereken nokta ise gebelerin asla gelişigüzel ilaç kullanmamaları gerektiğidir. Riskli dönemi atlatmış olsalar bile mutlaka doktorun önerdiği ilaçları kullanmaları gerekmektedir.

Önerilen Paylaşım 1:Hayal Dünyasının Çocuklara Etkisi

Önerilen Paylaşım 2:Bebeğin dişleri nasıl çıkar?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer