menü resmi

Aldığım İlaçlar Gebeliğim Sırasında Herhangi Bir Sonuca Neden Olabilir Mi?

Bir kadının en özenli davrandığı dönem olan gebelik döneminde bilinçli anne adayları tüm kimyasallardan uzak durmaya çalışırlar. Bu oldukça doğru bir durum olsa da bazı istisnaları vardır.ilac-almak

Gebelikte İlaç Kullanımı:

Gebelik döneminde kadınlar genellikle ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlara ihtiyaç duyarlar. Fakat bunun bebekleri üzerinde olumsuz bir durum oluşturacağını düşündükleri için ilaç kullanımından kaçarlar. Bu doğru bir tutum olmasına rağmen gebelikte ilaç kullanımı ile ilgili gözden kaçan birkaç ipucundan bahsedilmesi gerekmektedir.

Gebelikte İlaç Kullanmak Zararlı Mıdır?

Anne adaylarının ekstra hassasiyetle yaklaştıkları ilaç kullanma konusuyla alakalı kafalarında genelde gebelikte ilaç kullanmak zararlı mıdır sorusu vardır. Aslında gebelikte kullanılan ilacın ne olduğundan çok ne zaman kullanıldığı önemlidir. Hamileliğin ilk üç ayında, bebeklerin organları yeni yeni oluşmaya başlarken kullanılan ilaçlar bebeğe zarar verir ve ne yazık ki kalıcı hasarlar doğurabilir.

Fakat organlar oluştuktan sonraki dönem alınan ilaçların ilk 3 ay kadar risk taşımadığı doktorlar tarafından hemfikir olunmuş bir konudur. Unutulmaması gereken nokta ise gebelerin asla gelişigüzel ilaç kullanmamaları gerektiğidir. Riskli dönemi atlatmış olsalar bile mutlaka doktorun önerdiği ilaçları kullanmaları gerekmektedir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • gebelikte kullanılmaması gereken ilaçlar listesi
  • gebelikte düşüğe sebep olan ilaçlar
  • adetliyken ağrı kesici içmek kısırlık yaparmı
  • hamilelikte zararlı ilaçlar
  • gebelikte bebeği öldüren ilaçlar
  • adet döneminde ağrı kesici kullanmanın zararları
  • gebelikte c grubu ilaç kullanımı
  • yumurta geliştirici ilaç isimleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.