menü resmi

Aldatılan Kadın Psikolojisi

Aldatılan Kadın Psikolojisi Nasıl Olur?

Aldatılan Kadın

Bugün siz okuyucularımız için birçok kadının psikolojik sorun yaşamasına, sebep olan bir konuya değineceğim. Günümüzde hepimizin bildiği gibi birçok kadın, aldatıldığı için ciddi psikolojik travmalar yaşayabiliyor. Yaşadığı bu psikolojik travmalar nedeniyle de kendisine, çevresine zarar verebiliyor ve en önemlisi de canına kast etmeye kadar ruh sağlığı, ne yazık ki şiddetli bir şekilde de ilerleyebiliyor.

İşte bu sebepten de bugün ben siz okuyucularımız için aldatılan kadın psikolojisine değinme, ihtiyacı duydum. Şimdi dilerseniz bu tarz psikolojik sorunları bir nebzede olsa azaltmak adına, “Aldatılan kadın psikolojisi nasıl olur?” başlığı altında sizler için hazırladığım konumun anlatımına, başlamak isterim. O halde gelin konumuzun anlatımına, aldatılan kadın psikolojisinden başlayalım.

Kadınlarda aldatılmanın yan etkisi dediğimiz ciddi psikolojik sorunlar, erkeklere oranla daha fazla. Kimi kadın aldatıldığını öğrendiği an sinir krizi geçirip, etrafını suçlarken kimi kadın da kendisini kandırıp, acısını içinde yaşayarak, hayata gülümseyerek bakar. Bunların aksine kimisi de aldatıldığını fark edince, kendisinde aldatma ihtiyacı duyar ve hatta ve hatta cinayete bile kalkışabilir. Bu tarz yaşanan vakaların günümüzde sayısı ne yazık ki oldukça fazla.

Tabi bütün bu olanların temeli ise sağlam bir psikolojiye sahip olmamak ve ani düşünceler ile ani hareketler etmek.Yani bu duruma bir nevi bilinçsiz davranarak ne yapacağını şaşırmak ta, diyebiliriz. Peki, aldatılan kadın psikolojisi nasıl olur?aldatılan kadın

Aldatılan Kadın Psikolojisi

Aldatılan kadın kendisine ve çevresine karşı, güven kaybeder ve hayatı gözünde anlamsız bir halle getirerek, hiçbirşeyden zevk almaz. Bu durumda, ona psikolojik bir çöküş yaşatır. Aslında özünde hayatı ve çevreyi iyi analiz etmiş, kadınların birçoğu bu durumdan tek başlarına kısa bir sürede kurtulabiliyor. Ancak hayata tek pencereden bakıp, tek bir odak noktası olan kadınlar için aynı şey mümkün olmayabiliyor.

Çünkü onu aldatan kişiyi hayatının odak noktası haline getirmiş ise ve ona herşeyim benim o demiş ise üstelik buna kendiside inanarak yapmışsa, o kişi onu aldattığında travma yaşaması, kaçınılaz bir hal alır. Aldatmak ve aldatılmak insanın yapabileceği unsurlardır. Burada önemli olan bu durumu kavramak ve hiç kimseye o olmazsa yaşayamam, izlenimini vermemektir. Belki çok tuafınıza gidecek ama bu izlenimi vermek, aldatılmaya davetiye cikartır. Çünkü bu izlenim aynı zamanda da karşı cinse ‘o nede olsa beni seviyor ve bensiz yapamaz’ düşüncesini verir.

Evet, “Aldatılan kadın psikolojisi nasıl olur” dediğimizde karşımıza birbirinden oldukça farklı, birçok ruh hali gelebiliyor. Günümüzde de birçok kez karşılaştığımız gibi aldatılıp depresyona giren kadınlar, depresyona kadar ruh hali değişiklik gösterirken, ne kendisi farkında oluyor nede çevresi. Bu sebeptende psikolojisi giderek içinden cıkılamaz bir hal alıyor ve zihnine hep olumsuz düşünceler hakim oluyor.

Bu olumsuz düşünceler kişiyi ele geçirmeden bir psikolog ile iletişime girilip, tedavi süreci başlatıldığında, tedavi süresi 3-4 ay sürer. Ançak kişinin durumu şiddetli bir şekilde ilerlemiş ise hasta gözetim altında tutularak, seans seans 8-12 ay arası, tedavi süresi başlatılmaktadır.

 

Bu paylaşım bir üyemiz tarafından gönderilmiştir. Sizlerde paylaşmak istediklerinizi içinizden geöenleri üye olarak bizlerle anında paylaşabilir ve herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • aldatılan kadınların yorumları
  • aldatılan kadın ne hisseder
  • aldatılan kadının yapması gerekenler
  • aldatılan kadının mektubu
  • dinimizde aldatılan kadın ne yapmalı
  • aldatılan kadın yazıları
  • aldatılan kadın ne yapmalı nasıl davranmalı
  • aldatılma acısı ne kadar sürer
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Fadime -
2018-03-28 12:59:49

Aldatılan kadınların psikoloji genelde ilk başlarda kendilerini suçlama ve kusuru kendilerinde arama problemi oluyor. Bir süre sonra erkeğe karşı nasıl bir hata yaptım gibi sorular soruyorlar kendilerine.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.