Aldatılan insanların en büyük yaptığı hata kendilerini suçlayıp kendilerine zarar vermeleridir. Kesinlikle bu tür şeyler yapmayın. Kendinize zarar verecek şeylerden özellikle kaçının.

Gerçekten zor bir durum diyebiliriz. Sevdiğiniz bir insanın sizi aldaltması ve sevdiklerinizi size aldatması zor bir durum. Kesinlikle bir psikolojik destek almanız gerekmektedir. Almdığınız takdirde kotu durumlara sebebiyet verecektir.

Aldatılma durumlarında kişiler psikolojik olarak büyük bir bunalım haline giriyorlar. Bu bunalım halinden kurtulmaları epey süre alabiliyor. Bu süreçte destek almak iyi olacaktır.

Aldatılmadım çevremde bu tarz sorunla karşılasınlar genelde boşanıyor ayrılıyorlar. İster istemez insan etkilenir fakat fazla bir bağlıyıcı unsur yok ise ayrılma en iyi yoldur. Aldatan insan tekrar yapmaz diye bir kural yok. Etkisinden uzaklaşmak için farklı ortamlar uzaklaşmak , konuşmaktır. Kesinlikle yalnız kalmaya çalışmasını tavsiye etmem daha ağır olabiliyor o zaman etkisi .

Geçtiğimiz yıl 4 yıldır devam eden ilişkimde aldatıldığımı öğrendim. Bu durum beni gerçekten çok kötü bir hale sürükledi. Psikolojik destekler olmasa idi ayakta kalamazdım. Ekstre ne yapacağımı öğrenmek için yazınıza geldim.

Eşim tarafından aldatıldığımı öğrendiğimde yıkıldım. Bu olaydan sonra uzun süre kendimi toparlayamadım. En iyi yöntem insanın yakınlarıyla beraber dertleşip kafa dağıtması.