Aldatılan İnsanlara Psikolog Tavsiyeleri

Aldatıldım. Ne yapmalıyım? Psikologların Çözüm Önerileri

Aldatıldım

Evet, bu anlatımı mı “Aldatıldım. Ne yapmalıyım?” diye, soran sizler için hazırladım. Aldatılıp, ruh hali bozulan kişiler sağlıksız kararlar verebiliyor ve bu verdiği kararların, faturasını da sonradan ağır ödüyor. Tüm bunların yaşanmaması için aldatılan kişinin bilinçli davranması ve hayata tek merkezden bakmaması, gerekiyor.

Tabi ki aldatılmak çok kötü ve kabullenilmez, bir durum. İllaki bizi üzecek ve ruh halimizi ister istemez, etkileyecektir. Ancak burada önemli olan husus; hayatımızda gerçekleşen bu olumsuzluğun, ruh halimizi ne kadar etkileyeceğidir.


Negatif enerjiye ve bizi olumsuz yönde etkileyen olguları en aza indirip, hayata dört kolla sarılmamız için her şeyden önce bilincinde olmamız gereken, çok önemli bir düşünce sistemi var. Oda insan olduğumuzu hatırlayıp, kaybetmediklerimiz için teşekkür etmektir. Eğer kişi bu durumu unutup, tüm olumsuzluklara haddinden fazla kapılarını açarsa, işte o zaman tüm benliğini negatif enerjiye teslim etmiş olur.

Bütün bunları sizlere detay detay aktarmak için “Aldatıldım. Ne yapmalıyım? Psikologların çözüm önerileri” adlı başlığını hazırladım ve yine siz okuyucularımız içinde anlatıma sunacağım. O halde gelin sizler için hazırladığım bu konumun anlatımına, “Aldatıldım. Ne yapmalıyım?” sorusunun, yanıtını vermekle başlayalım. Ne dersiniz?

Aldatıldım. Ne Yapmalıyım?

Evet, “Aldatıldım. Ne yapmalıyım?” sorusuna, zor bir cevap olacak ama soğukkanlı davranıp sakin olmanız, ruhsal sağlığınız için ilk temel kurallarımızdandır. Bu sebepten çılgınca hareketlerden ve düşüncelerden, mümkün oldukça uzak durmanız gerekiyor. Zor ve kabullenmesi güç bir durum, bunu siz ve diğer herkes kabul ediyor. Ancak ruh sağlığınızı diri tutup, sağlıklı düşünüp ve sağlıklı kararlar almanız için soğukkanlı davranmakta fayda var.

Anlatımımın ilk başında da bahsettiğim gibi insan olduğumuzu unutmayıp, teşekkür etmeliyiz ve elimizde kalanları kayıp etmediğimiz için yaratana şükür etmeliyiz. Bu düşünce sistemi bir nebzede olsa sizi soğukkanlı kılar. Unutmayın! Doğru kararlar almak için sağlıklı düşünce, şart! Sağlıklı düşünmemiz içinde kim olduğumuzu ve kendi değerimizi, bilmemiz gerekiyor. Eğer biz kendi değerimizin farkında olmaz isek başkaları haddi olmadan, bizlere değer biçer. Önce aldatıldığımızı bir unutalım ve geç olsa da kendimizi, sevmeye başlayalım. Buna var mısınız?

Psikologların Çözüm Önerileri

İnsanda, halen daha insanoğlunun keşfedemediği enteresan ve bir o kadarda, etkili bir güç var. Eğer çok ister ise her şeyi yapabiliyor ve her alanda başarı, elde edebiliyor. Eğer bu gücün farkında olmadan yaşayıp, kendini değersiz ve işe yaramaz hissedince de her alanda, hüsrana uğruyor. Yani su misali yolu nereye yaparsan, oraya gidiyor. Tıpkı ‘aldatıldım’ diyenler gibi…

Aldatılabilirsin ama henüz yol bitmedi. Daha yeni başladın. Niye pes ediyorsun ki? Aldatılmak ve aldatmak insana özgü değil mi? Hatada, düşmekte, kalkmakta, pişman olmakta affetmekte vs. bunların hepsi biz insanlara, özgü olgular ve bunlar ile karşılaşmamızda, gayet doğal. Yeter ki asıl bırakmaman gereken hayatı, bırakma! Unutma ki sen ne zaman bırakırsan, oda seni o zaman bırakır. Sen ne zaman ona küsersen, oda sana o zaman küser…

Önerilen Paylaşım 1:Evlilikte Yalan Söyleme Hastalığı - Mitomani

Önerilen Paylaşım 2:Kadınlarda Stres nedenleri ve Başa Çıkma

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

6 Yorum(lar)

  1. Aldatılan insanların en büyük yaptığı hata kendilerini suçlayıp kendilerine zarar vermeleridir. Kesinlikle bu tür şeyler yapmayın. Kendinize zarar verecek şeylerden özellikle kaçının.

  2. Gerçekten zor bir durum diyebiliriz. Sevdiğiniz bir insanın sizi aldaltması ve sevdiklerinizi size aldatması zor bir durum. Kesinlikle bir psikolojik destek almanız gerekmektedir. Almdığınız takdirde kotu durumlara sebebiyet verecektir.

  3. Aldatılma durumlarında kişiler psikolojik olarak büyük bir bunalım haline giriyorlar. Bu bunalım halinden kurtulmaları epey süre alabiliyor. Bu süreçte destek almak iyi olacaktır.

  4. Aldatılmadım çevremde bu tarz sorunla karşılasınlar genelde boşanıyor ayrılıyorlar. İster istemez insan etkilenir fakat fazla bir bağlıyıcı unsur yok ise ayrılma en iyi yoldur. Aldatan insan tekrar yapmaz diye bir kural yok. Etkisinden uzaklaşmak için farklı ortamlar uzaklaşmak , konuşmaktır. Kesinlikle yalnız kalmaya çalışmasını tavsiye etmem daha ağır olabiliyor o zaman etkisi .

  5. Geçtiğimiz yıl 4 yıldır devam eden ilişkimde aldatıldığımı öğrendim. Bu durum beni gerçekten çok kötü bir hale sürükledi. Psikolojik destekler olmasa idi ayakta kalamazdım. Ekstre ne yapacağımı öğrenmek için yazınıza geldim.

  6. Eşim tarafından aldatıldığımı öğrendiğimde yıkıldım. Bu olaydan sonra uzun süre kendimi toparlayamadım. En iyi yöntem insanın yakınlarıyla beraber dertleşip kafa dağıtması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aldatılan insanların en büyük yaptığı hata kendilerini suçlayıp kendilerine zarar vermeleridir. Kesinlikle bu tür şeyler yapmayın. Kendinize zarar verecek şeylerden özellikle kaçının.

Gerçekten zor bir durum diyebiliriz. Sevdiğiniz bir insanın sizi aldaltması ve sevdiklerinizi size aldatması zor bir durum. Kesinlikle bir psikolojik destek almanız gerekmektedir. Almdığınız takdirde kotu durumlara sebebiyet verecektir.

Aldatılma durumlarında kişiler psikolojik olarak büyük bir bunalım haline giriyorlar. Bu bunalım halinden kurtulmaları epey süre alabiliyor. Bu süreçte destek almak iyi olacaktır.

Aldatılmadım çevremde bu tarz sorunla karşılasınlar genelde boşanıyor ayrılıyorlar. İster istemez insan etkilenir fakat fazla bir bağlıyıcı unsur yok ise ayrılma en iyi yoldur. Aldatan insan tekrar yapmaz diye bir kural yok. Etkisinden uzaklaşmak için farklı ortamlar uzaklaşmak , konuşmaktır. Kesinlikle yalnız kalmaya çalışmasını tavsiye etmem daha ağır olabiliyor o zaman etkisi .

Geçtiğimiz yıl 4 yıldır devam eden ilişkimde aldatıldığımı öğrendim. Bu durum beni gerçekten çok kötü bir hale sürükledi. Psikolojik destekler olmasa idi ayakta kalamazdım. Ekstre ne yapacağımı öğrenmek için yazınıza geldim.

Eşim tarafından aldatıldığımı öğrendiğimde yıkıldım. Bu olaydan sonra uzun süre kendimi toparlayamadım. En iyi yöntem insanın yakınlarıyla beraber dertleşip kafa dağıtması.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer