menü resmi

Akıllı İnsanların Sevgiyi Geç Bulmasının Bilimsel Açıklaması !

Akıllı/Zeki İnsanlar Neden Sevigi Geç Buluyor ?

akllı iinsanlarHayat zordur. Aşık olmak ise çok daha zor, çünkü iki farklı zihnin ortak noktada buluşması, çok nadir yaşanan bir durumdur.

Her gün uyanıp aynaya bakıp, “Benim neyim eksik, elim yüzüm düzgün, akıllıyım. Neden yalnızım?” Gibi sorular soruyorsanız kendinize, belki de bu çok fazla akıllı olmanızla alakalı olabilir. Bilim adamları bu konuyu araştırmışlar. Bilimadamlarının elde ettikleri veriler doğrultusunda yaptıkları açıklamalar ve tespitler aşağıdaki gibidir. Eğer sizde akıllısınız ama yalnızsanız sanırım bunları okumanızda fayda var.

Akıllı insanlar hem kendi duygularını hem de karşısındakinin duygularını analiz ederler.

Akıllı insanlar, bilgi toplamak ve bu bilgilerin aracılığıyla ortaya bir sonuç çıkarmak konusunda çok iyidirler. Bu hayatlarına bir değer katmakla beraber, hayatlarını olumsuz de etkiliyor. İlişki başında bir sorun yaşamaları, iyi sürecek bir ilişki de olsa, o anda uzaklaşmalarına neden olabiliyor.

Akıllı insanlar, başka insanlar ile kendileri hakkında konuşmak için zamana ihtiyaç duyarlar.

Erkekler, en küçük ayrıntıyı, farklılığı bile inceliyor. İlişkilerde de geçerli olan bu durum, zeki insanların kendilerini tam olarak ifade etmek, için zamana ihtiyaç duymaları ile sonuçlanıyor.

Tarihin tekerrür edeceğine inanırlar.

Önceki deneyimleri, mevcut ilişkilerini etkiliyor. Hayatları hep sebep sonuç olarak gördükleri için, bu durumun  ilişkileri için de geçerli olduğunu düşünürler. Bir önceki ilişkileri olan olayların yeni bir ilişkide de olacak diye bir şey kuralı yoktur: Hatta ilişkinin ilk zamanlarında olan sorunlar da sonrasında tekrarlanabilir: ancak akıllı insanlar bunun böyle olacağını göremezler.

Bekârlık, onlar için bilinçli bir seçimdir.

Akıllı insanlar, onlara ait olmayan ya da birlikte mutlu hissetmedikleri şahıslarla birlikte olmaktansa, yalnız olmayı tercih ederler. Kendilerine vakit ayırmayı severler, keyflirini bozmak ve risk almak istemezler.

Sorunlarınız yukarıdakiler içerisinde yok ise, özür dileriz ama çok zeki değilsiniz. Normal zekisiniz. Normal insanlar gibi.

Son olarak akıllı insanlar gerçek hayatı sanal hayata tercih ederler. Sosyal medyayı fazla kullanmazlar ve sosyal çevreleri fazla olmaz. Biraz içe kapanık olurlar. Bunu herkes söylüyor peki neden sizce ?

Akıllı insanlar başkalarının göremediklerini, anlayamadıklarını görüp anlarla fakat bunu kimseye anlatamazlar, hani anlatırlar ama anlayan olmaz ve sürekli yalınız kalırlar ve içe kapanmaya başlarlar. Düşünün zeki olan akıllı olan bir insan neden mutsuz olsun değil mi ? Aklını kullanır ve mutlu olur teoride. Fakat çevredeki insanların bencilliğinden ötürü kendilerini içe kapanmaya mecbur hissederler.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.