menü resmi

Ağlayan bebeği sakinleştirme yöntemleri.

Ağlayan Bebek ile Nasıl Anlaşılır

Bebeğiniz sürekli olarak ağlıyor ve bir türlü sakinleştiremiyor musunuz? Ağlayan bebeğinizi sakinleştirmenin birçok yolu vardır. Bunlardan en kolay ve etkili olanlarını sizler için sıraladık.

Bebeğiniz ağlamaya başladığında öncelikle sakin olun. Bu durum bebeğinizi de etkileyecek ve sakinleşmesine bir nebze yardımcı olacaktır. İlk önce bebeğinizin altını kontrol etmekle işe başlayın. Altı ıslak değilse ateşi olup olmadığına bakın. Ensesinden kolaylıkla anlayabilirsiniz.aglayan-bebek

Aç olabilir o yüzden emzirmeyi deneyin. Emzirdikten sonra gazı olup olmadığına bakın ve gazını çıkartmaya çalışın. Bu şekilde rahatlamasını sağlayarak uykuya daha hızlı geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bebeğiniz ile yeterince vakit geçirmeye özen gösterin. Bazen sizin onun yanınızda olduğunuz hissi ona huzur verecek ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

Bebeğinizi kucağınızda gezdirerek dışarıyı seyretmesine yardımcı olabilirsiniz. Bebeğinizi kucağınızda sallayarak rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bebek anne karnında ki pozisyon ile aynı olacağından dolayı kendini güvende hissedebilir.

Sıcaklık etkisi bebeklerin yatışmasında yardımcı etkenlerden biridir. Ilık su ile banyo yaptırabilir içine de biraz da lavanta yağı koyarak sakinleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Sabırlı olmak sizin en güçlü duygunuz olmalı. yoksa başa çıkmanız çok zor olacaktır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.