menü resmi

Adaçayı Zararları

Adaçayının Zararları

Adaçayının birçok faydası olduğunu duymuşsunuzdur. Peki, hiç düşündünüz mü adaçayının zararı var mıdır diye.  Yani her insan faydalı yeşil çay olarak adaçayının ismini bilir günümüzde hatta birkaç tane de faydasını sayabilir adaçayının. Ancak çoğu kişi adaçayının zadaçayı zararlımıararlarının da olduğunu bilmez. Bu yazımızda adaçayının zararlarından bahsedeceğiz.

Adaçayının Zararları Nelerdir ?

  • Düşük yapma olasılığını arttırır, hamileler içmemelidir.
  • Kan basıncını yükseltir
  • Kan şekerini düşürür
  • Kabız yapar
  • Küçük çocukların adaçayı içmesi doğru değildir.
  • Anne sütünü azaltır.
  • Uyku kaçırır

Bunun gibi yan etkileri ve zararları vardır adaçayının. Tabi bu sonuçlardan bazılarını görmek için fazlaca adaçayı tüketmeniz gerekmekte. Her şeyde olduğu gibi adaçayında da fazlası zarar.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Kevser -
2018-04-11 07:55:11

Her ne kadar faydalı bir çay olmasına rağmen herşeyde olduğu gibi bununda fazlası zarardır. Bilgi kişiler kullanımı tavsiye eder fakat sonrasında aşırı kullanılmaması tavsiye ederler. Bilinçli ve yeteri kadar kullanırsanız yan etkisi o kadar az olur.

@Ahmet -
2018-04-10 13:09:42

Ada çayı dikkat dağınıklığı ve stresi önlüyor ama insanın uykusunu da kaçırıyor. Zamanla uykusuzluk problemi de çekebilirsiniz. Bu nedenle fazla tüketmemeye çalışın yoksa uykusuz geceler sizi bekler.

@Yusuf -
2018-03-22 08:55:17

Küçük yaştaki çocuklara ve hamilelere ada çayı vermek doğru değildir. Birçok yararı olduğu gibi çeşitli zararlı etmenleri de bulunmaktadır. Ada çayını fazla içmenizi önermem.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.