menü resmi

Acil Tıp Teknikeri Maaşları

Acil Tıp Teknikeri Maaşları

Bu yazımızda özel hastanelere bağlı olarak çalışan Acil Tıp Teknisyenlerinin görevlerini ve günümüzde aldıkları maaş oranlarından bahsedeceğiz. Acil tıp teknikerlerinin görevi kazadan çıkan ve acil şekilde müdahale gerektiren hastalar için ilk müdahaleyi yapmaktır. Zira ilk müdahale kazadan sonra çok önemli bir yerdedir. Bu müdahale ile birlikte kişinin hayatta kalma ihtimali artmış olacaktır. Çok önemli ve zor bir meslek olduğundan dolayı, bu alana eğilim gösteren kişilerin mutlaka tecrübeli ve soğukkanlı olması tavsiye edilmektedir.

Sağlık meslek lisesinde bulunan Acil Tıp Teknisyenliği bölümünü okuyarak kişilerin bu şekilde mesleği yapabilme şansları vardır. Bu şekilde bazı yerlere bağlı olarak çalışma şansı yakalayabilirler. Öte yandan meslek yüksekokuluna giderek öğrenimlerini devam ettirebilme şanslarıda vardır. Meslekte iyi bir yerlere gelebilmek adına kişilerin bu eğitimine devam etmeleri önerilir.

acil tıp teknikeri 2018 maaşları

Acil Tıp Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

Acil Tıp Teknikeri olan kişilerin özel veya devlet hastanelerine bağlı olarak çalışabilme ihtimalleri vardır. 112 acil hattında çalışabilirler. Aslında diğer mesleklere oranla iş imkanlarının biraz daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Maaşlarına geçtiğimizde ise bu konunun biraz daha geniş bir konu olduğunu belirtmek gerekir.

Zira çalıştıkları yere bağlı olarak maaş durumlarında değişiklikler ortaya çıkacaktır. Örneğin İstanbul ilinde brüt maaş oranı 2900 TL olurken, Bursa’da bu oranlar 2500 TL civarında olacaktır. Bu nedenle il bazında değişimler olabileceği için bu konuda net bir şeyin söylenmesi ne yazık ki mümkün değildir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.