menü resmi

Acentacı Ne İş Yapar Acentacı Maaşları

Acentacıların ne iş yaptıklarını aslında hepimiz az çok tahmin ediyoruzdur. Acentaa kelimesini hiç olmazsa yolculuklarda en az bir defa duymuş yada okumuşuzdur. Seyahat acentacısı.

Acentacı Ne İş Yapar

Acentacıların yaptığı işleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yurtdışından ülkemize yada ülkemizden yurtdışına gidecek olan insanlara bilet satma
  • Çoğunlukla turistlerin katılmış olduğu turlarda, turistler için yer ve konaklama planlarını planlama
  • Bazı gezi ve tarihi mekanlara yönelik turların belirlenmesi ve gerekli ihtiyaçların karşılanmasını sağlarlar, yemek, dinlenme, yer seçimi, süre ayarlanması yarım gün, tam gün

acentacıGenel olaran bir acentacı yukarıdaki işleri yapmaktadır. Hepsini toparlamak gerekirse, bir acentacı bir tur yada gezi için, yurt dışı yada yurt içi olmak üzere bütün plan ve organizasyonun gerçekleştirilmesini sağlamaktadırlar.

Acentacı olarak işe başlayan insanlar ilk olarak yapılan planlama ve iş akışı yönetimini bir nevi çırak olarak gözlemlemeye başlarlar. Nasıl sorunlar olabilir, ilk önce yapılması gerekenler, bir sorun olduğunda nasıl çözülür gibi durumları gözlemleyerek ne yapacaklarını yada yapmayacaklarını öğrenirler sonra işin başına geçerler.

Acentacılara tur operatörü de denebilir.

Acentacı Olmak İçin Gerekenler

Acentacı olmanız için öncelikle çok iyi insan ilişkileriniz olmalı. Hani Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır deriz, işte o tatlı dilin sizde olması gerekir.

Çünkü sürekli insanlara diyalog içerisinde olursunuz ve çoğu zaman karşınıza anlayışsız insanlar çıkabilir. Diğer bir özellik ise seyahat etmeyi seven birisi olmalısınız.

Tabi bunların olabilmesi için normal olarak çok sabırlı olmalısınız. Uyku ile aranızın pek olmaması size artı kazandırır. Çoğu zaman yolculuklarda aksaklıklar olabiliyor ve bu yüzden geceleri telefonlarınız çok kez çalabiliyor.

Yurt dışı seyahetleri de olduğu için kesinlile yabancı dilinizi geliştirmelisiniz. İngilizce dilini kesinlikle geliştirmiş olmalısınız.

Son olarak iyi bir acentacı olmak için girişimci olmanız sürekli yeni hizmetler geliştirmeniz gereklidir. Bu asıl silahınız olacaktır. Sonuçta rekabet içerisinde olacaksınız ve diğer firmalardan her zaman bir adım öne geçmeniz gereklidir. Bu size çok güzel kariyer getirecektir.acentacı maaşları

Acentacı Maaşları

Acentacılar kendi acentalarını da açabilirler yada bir acentada çalışabilirler. Kendi işlerini kuran acentacılar yukarıdaki acentacı olmak için gerekli koşullara ne kadar sahip olurlarsa o kadar kazançları fazla olur.

Diğer yandan bir acentacıda çalışan acentacı ise

  • 1500 TL

ham maaş almaktadırlar. Tabi alınan primlerle beraber bu rakam 2500 ile 4000 TL arasına değişmektedir. Tamamen size kalmıştır. Bunu şu şekilde anlamanız gerekmektedir. Sizin elinize en az 1500 lira geçer fakat yaptığınız ve yakaladığınız işler ile primler alırsanız bu rakam çok çok yükselebilir. Bu tamamen sizin tecrübenize ve ikna kabiliyetinize kalmıştır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Buket Eril -
2017-05-15 19:05:39

Acentacılar sigorta ve tur acentası olarak ikiye ayrılıyor. teşekkürler paylaşım için.

@Ziyaretçi -
2017-05-13 19:07:09

yararlı paylaşım.

@Erdoan -
2017-05-13 17:16:52

Acentacı maaşları ne az ne çok ama işini tutturana iyi maaş gelir

@acentacıyızzz -
2017-05-13 04:32:26

acentacı olmak zor olsa gerek :))))))))))

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.