2018 EKPSS Başvuru Tarihleri

2018 EKPSS Başvuru Tarihleri

Milyonlarca engelli Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan EKPSS sınavını heyecan içinde bekliyordu. Neyse ki büyük bir çoğunluğun heyecanlı bekleyişlerinde sona varıldı. Müjdeli haberi veren ÖSYM EKPSS sınavının hangi tarihlerde başvurularının yapacağını duyurdu. Yazımızdan sınavla ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Sınava Kimler Başvurabilir?

2018 yılında yapılması planlanan EKPSS’ye ortaöğretim kurumlarından veya ön lisans/lisans programlarından mezun olmuş kişiler başvuruda bulunabilecek. Bunun yanında birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olmuş kişiler ise, en üst düzey EKPSS’ye başvurmak durumunda kalacaktır.

Engelli bireyler için yapılan EKPSS sınavı genel olarak KPSS sınavından farklı bir sınav değildir. Herşeyi ile birebir aynı olarak düşünülmüş bir sınavdır. Bu sınavın tek farkı ise alınacak olan personelin engelli olmasıdır.

2018 EKPSS Başvuru Tarihleri

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvuruların 6 Şubat tarihinde başlaması ve 21 Şubat tarihinde sona ermesi bekleniyor. Sınavın ise 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşeceği kesin bir hale gelmiştir.

Geçerlilik Süresi

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıda EKPSS’nin geçerlilik süresine değinmiştir. Adayların kendilerini bu sınavdan sonra çok yıprattığını bildiren bakan Jülide Sarıeroğlu, yeni atamalar olmayacağını düşünen adayların bu konuda çok endişelendiklerini belirtti. Bu tarz durumlar var olduğu içinde bu sınavın geçerlilik süresinin 4 yıl olmasına karar verdiklerini söyledi. Bu şekilde atamaların gerçekleştirileceğini söyleyen Sarıeroğlu, bu şekilde en yüksek puan üzerinden yerleştirileceklerini söyledi.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA