Dışardan bakıldığında forda benziyor kasası fakat yakıt tuketimi konusunda forda göre daha azdır. iç hacmi çok iyi geniş rahatdır. Kullanım için alabilirsiniz.

Yakıt tüketimi dışında güzel bir araçtır. İç mekanı oldukça geniştir bu yönden tam bir aile arabası gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ucuz fiyatlı otomatik bir araç için ideal.

Fiyat seviyeleri makul gözüküyor, bu fiyatlar ve Dizel Otomatik seçenekleri ile Cee'd SW' nin ruhuna el fatiha diyebiliriz... (Cee'd SW tümü 1.6lt Dizel 136hp DCT olmak üzere Comfort 83.500-TL, Concept Plus 91.700-TL, Premium 99.900-TL)

Aracı görür görmez hoşuma gitmesi ile almam bir oldu . İlk anda hata mı yapıyorum diye kendime sorsam da araç sürüş keyfi performans ve donanımları o fiyata alabileceğim en iyi araç olduğunu anlamama sebep oldu , şimdiye kadar bu sekment deki en iyi sahip olduğum bir araç.

1.6 motor, 136 beygir ,300 torkn , 4000 devir otomatik DCT ve 7 illeri fites, Dizel ekonomik yakıt tuketimi şehir içi 1lt ile 15-16km gider ,şehır dışı 1lt ile 18-20km bu aracın açılmamış halidır.Araç çok Seri ve güvenliklidır. Duruşü ve estetigi ile mevcut araçların en iyisi ve en şık duruşlusudur.KİA CERATO nun bu kasasının kaybedeni olmaz.Size tavsiyem diyer araçların özelliklerinede bakın bariz farkı göreceksiniz.Daha nice üstün özellikleride göreceksiniz ,markaya takılmayın ,özelikleriyle düşünün, yolda kendi sınıfının ve bir üst sınıfınında kıralıdır.çok memnunum.

Ekim ayında 2017 concept plus aldım. 41 yaşındayım hayatımın en akıllı işlerinden birini yapmışım. Daha çok para verip daha az donanımlı oktavia, civic, astra, coralla, jetta, megane almadığım için. Forumlarda yeni kasa cerato sahibi olup da şikayetçi olanı daha görmedim, lütfen gören varsa da yazsın. Bir de saydığım markaların hemen hemen hepsinde kronik sorun var. Kia çalışanı da değilim ve 9. Aracım olarak ilk defa kia kullanıyorum

2017 modem konsept plus ful dizel dct aracı aldım şu an 2000 km de kayseri istanbul ve istanbul kayseri arası otobanda sabit hızla kullandım 120 km sabit hızda motor devri 2100 motor torku ve gücü dolayısıyla vites küçültmedi sabit vitesle yol aldı yüz km deki yakıt sarfiyatı 4 litre bunu depoyu fulleyip alınan yakıt üzerinden hesapladım yani bu aracın tasarruf modu hızı 120 oda şahane , otabanda araç boştu bunuda söylemeliyim farlarında h7 led ampul kullanılabiliyor ve arıza ışığı yakmıyor.