Orta ve üst segment için ideal bir araç yakıt tasarrufu çok iyi sıkıntısın sehir içi az yakıyor eğer dizel aldınız ise çok daha iyi faydalanabilirsiniz.

Çok iyi aile arabası diyebilirim kendin kullanıyorum iç kısmı geniş kullanım çok güzel almak isteyenlere tavsiye edebilirim. Dizel kullanıyorum ve aracımdan memnunum

Bu aracın sedan versiyonu Türkiyede ocak ayında en çok satılan araçtır. En yakın rakibi egae sedandır. O yüzden piyasadaki fiyat performans olarak en iyi araçlardan bir tanesidir.

Megana modelinin bir kaç çesidini kullandım. Kullanış açısında Türkiye stadantlarına göre iyi hiç hacmi gayet yeterli yakıt tüketimi çok iyi . Tavsiye edebilirim.

Ben 2 ay önce sıfır araba aaraştırıyordum kafamda ilk sırada yenı megan vardı. kullandığım arabada m2 1.5 dızel dınamıktı. ondan çok memnun olduğum için megan ilk tercihimdi. lakin inceledıyımde megan ikinin tırnğını bile deymez arka koltuklar çok dar. iki kişilik spor yapmışlarortadaki şaft çıkıntısı ortayı kesiyor. sürücü koltuğuna oturunca sanki insan kuyuya dşmüş gibi oluyor. renonun mühendıslerıne tavsıyem dışı gibi içinide güzel yapın. bende gittim toyoto korolla 1.4 dizel advantec aldım arkası çok geniş. konforlu rahat, arkada şaft çıkıntısı yok 5 kişi bile binebilirsiniz harika bir araba.

Yeni kasa olması avantaj (5-6 sene arkanıza bakmazsınız, golf alsanız 1 sene sonra arabanız eski kasa olacak, alternatif ancak astra olabilir). Golfte manuel olarak hala 5 vites var (2016’da bile 5 vites, başka 5 vites araba kaldı mı?), Megane dizel 6 ileri. Ayrıca üst versiyonlarda 1.6 130bg/320Nm alabiliyorsunuz (Gt Line) aynı paraya Golf Highline 1.6 110bg/250Nm, 5 vites alabiliyorsunuz (yani baz golf dizel ile fullü aynı-250Nm ve 5 vites). Renault da paranın karşılığını alabiliyorsunuz. 94 bin veripte 5 vitesli-250Nm arabaya biniyorsunuz. Megane tasarım, motor, teknoloji….her açıdan üstün. Bu sınıfta tek rakibi yeni astradır (çünkü astrada da 320Nm 6 ileri dizel var ve kasası yeni).