15 Tatil Ne Zaman Başlıyor?

15 Tatil Ne Zaman?

Okulların açılmasından sonraki süreç içinde binlerce öğrenci 15 tatilin yapılacağı zamanı beklemeye başladı. MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan duyuruyla birlikte gelecek yılın tüm takvimide belirlenmiş oldu. Peki ya binlerce çocuğun heyecanla beklediği 15 tatil ne zaman başlayacak? Cevabı yazımızda..

Tatil Ocak Ayının Kaçında Başlıyor?

MEB takviminden edinilen bilgiye göre yarıyıl tatili 22 Ocak 2018 tarihinde başlamış olacak. Buna göre tatilin son günü ise 2 Şubat 2018 günü olacak. Henüz bakanlıktan net bir açıklama gelmemesine karşılık, genel olarak bu yıl tatilin uzaması gibi bir durum gözükmüyor. Önceki dönemlerde 15 günlük tatil kötü hava koşulları nedeniyle 30 gün gibi bir süreye uzatılmıştı.  Tabi ilerleyen zamanlarda tatilin uzayıp uzamayacağına karşın detaylı bir açıklama gelecek.

Okul Giriş Çıkış Saatleri Değişiyor

Öte yandan gelecek dönemde okullara giriş ve çıkış saatlerinde yeni bir düzenlemenin yapılacağı bilinen şeyler arasındadır. İstanbul ilinde ikili eğitim yapmakta olan okullarda dersler sabah 8 itibariyle başlayacak. İstanbul Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre anaokul, ilkokul ve ortaokullarda ders saatlerinin en erken olarak 8’de başlamasına karar verildiği duyuruldu.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

2018 yılına geldiğimizde ise okulların tam olarak ne zaman kapanacağı merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Okulların 8 Haziran 2018 tarihinde kapatılacağını belirtmek gerekir. Böylelikle 18 Eylül 2017’de başlayan uzun ve yorucu maraton noktalanırken, çocuklar bu şekilde uzun bir yaz tatiline giriş yapmış olacak.

Önerilen Paylaşım 1:Bilgisayar Öğretmeni Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:Göz Doktoru Nasıl Olunur?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer